Kates má druhé místo a v Taneční skupině roku postupuje!!!

24.3.2016

Kates má druhé místo a v Taneční skupině roku postupuje!!!

Bohumínský taneční soubor Kates bodoval v regionálním kole Taneční skupiny roku. Z Třince, kde probíhala základní část velké tuzemské taneční soutěže, si tým dospělých tanečníků přivezl 2. místo.

„Naše děvčata ze skupiny Kates Free, což jsou dospělí tanečníci starší šestnácti let, se rozhodla, že pojedou na tuhle soutěž a ukázalo se, že to bylo velmi šťastné rozhodnutí,“ říká Lýdie Balcárková, vedoucí souboru a zástupkyně ředitele domu dětí a mládeže, pod kterým Kates působí.

S tancem „Banka inspirovaná klienty“ Kates uspěl v základní lize show art, kde si děvčata z Bohumína vytančila rovnou druhé místo. Dvě čtvrtá místa Kates získal za great freestyle choreografii „Vítejte ve Stepfordu aneb jak být ženou v domácnosti“ a za show dance art choreografii „Mezi nebem a zemí“. „Všechny tři tance postupují do dalšího kola,“ potvrdila Balcárková.

Regionální kolo soutěže proběhlo ve sportovní hale v Třinci, další postupové kolo, tedy Mistrovství Moravy, proběhne 30. dubna ve sportovní hale ve Zlíně.

Lukáš Kania

zpět na aktuality


Sponzoři / partneři

Město Bohumín
Fontána
Bonatrans