V pondělí 7. prosince zahájíme činnost. Těšíme se na Vás!

4.12.2020

Od pondělí 7. prosince je opět umožněno otevřít naše zařízení, byť to nebude bez omezení, jak jsme byli ještě nedávno zvyklí. Přesné informace najdete v kalendáři, nebo Vám je sdělí vedoucí oddělení, příp. sami vedoucí zú.

"Kroužky mohou pracovat ve formátu 9 žáků + 1 vedoucí, což - co se počtu týče - nijak nepostihne a neomezí většinu "statických zú", jako je keramika, jazyky, kytara, dívčí klub, elektro nebo foto, případně vybrané tanečníky (pozn. sóla, dua, malá skupina). U tanečníků a sportu už ovšem narážíme na nucené používání roušek a také maximální počet. Ten se vyřešit dá, ale roušky u pohybových aktivit jsou holý nesmysl", sděluje ředitel DDM k tématu znovuotevření. 

"Vedoucí oddělení a vedoucí jednotlivých zú budou v tomto týdnu předávat informace rodičům i dětem, aby věděli, za jakých podmínek se jejich zú otevře a jak bude současná ztráta kompenzována. Někdo volí větší frekvenci dnů nebo přidá třeba půlhodinu ke stávající časové dotaci, sport a tanec většinou využije miniturnaje nebo soustředění, každopádně všichni tyto plány náhrady mají k dispozici a jsou připraveni", dodává Ondřej Veselý, na kterého navazuje Jaroslav Kalous, protože velké dilema je právě u sportovců nebo tanečníků, neboť sport v roušce nedává žádný smysl a je spíše nebezpečný než prospěšný.

"Zde padne rozhodnutí až koncem týdne. Aktuálně zjišťujeme ochotu rodičů poslat děti za těchto podmínek na trénink a podle toho se rozhodneme, jak situaci vyřešit. Zda počkáme do 12. prosince, kdy se dají očekávat změny s případným koncem nouzového stavu a nebo budeme skupiny dělit právě na počty 9+1 a děti budou chodit - podobně jako ve školách - v rotaci sudý/lichý týden nebo jedna skupina v úterý a druhá třeba ve čtvrtek. Uvidíme..."
, povzdechl si vedoucí oddělení sportu.

Pokud některý z kroužků nezačne hned 7.12., ale později (např. až v lednu), může to mít několik důvodů. Mezi ně patří např. to, že aktivita s omezením se nedá dělat plnohodnotně a nemá smysl, vedoucí je v karanténě nebo má jiná doporučená zdravotní omezení, účastníci skupiny se dohodli, že začnou až v lednu apod.
Každopádně každý vedoucí má svůj harmonogram, jak plánované aktivity, včetně těch chybějících, do konce června zvládne nahradit.

zpět na aktuality


Sponzoři / partneři

Město Bohumín
Fontána
Bonatrans